zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MPO vypsalo nové dotace na energeticky úsporné projekty

03.09.2018
Energie
MPO vypsalo nové dotace na energeticky úsporné projekty

Podnikatelé, obce i domácnosti mohou nově využít 90 milionů korun z dotačního programu Efekt na energeticky úsporné projekty. Ministerstvo průmyslu a obchodu dnes vyhlásilo v rámci programu nové výzvy, informoval úřad v tiskové zprávě. V programu Efekt je pro období 2017 až 2021 k dispozici celkem 150 milionů korun.

Podnikatelé mohou získat až půlmilionovou dotaci na zavedení takzvaného energetického managementu, jehož cílem je snižovat spotřebu energie. Města a obce mohou požádat o peníze na rekonstrukci veřejného osvětlení a občané o finanční podporu až 30.000 korun na posouzení energetické náročnosti rodinného domu.

"Z programu Efekt bude možné čerpat celkem 90 milionů korun, přičemž dalších 30 milionů korun bude možné čerpat z prostředků Ministerstva životního prostředí," uvedla ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO).

Program Efekt byl založen v roce 1998, tedy ještě před vstupem Česka do Evropské unie. Sloužil k podpoře projektů menšího rozsahu a fungoval jako doplněk pro operační programy a národní programy, jako je například Nová zelená úsporám.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí