zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pražské vodovody a kanalizace dostaly od inspektorů ČIŽP pokutu 400 tisíc korun

26.02.2019
Voda
Čištění odpadních vod
Šlendryján
Pražské vodovody a kanalizace dostaly od inspektorů ČIŽP pokutu 400 tisíc korun

Inspektoři z Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Praze uložili pokutu 400 tisíc korun společnosti Pražské vodovody a kanalizace, a.s. Firma provozovala své zařízení Kalové hospodářství Drasty v okrese Praha-východ bez platného povolení.


Toto zařízení má sloužit k dosoušení vyhnilého kalu z Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) Praha. ,,Inspektoři ovšem při místním šetření zjistili, že na kalové pole je čerpán kal surový. Jednalo se tedy o změnu využití zařízení z prostých odvodňovacích nádrží na stacionární zdroj znečišťování ovzduší. A k provozu takového zdroje neměla společnost Pražské vodovody a kanalizace povolení. V období, kdy byla kalová pole využívána pro zpracování surového kalu, který tam být neměl, jsme evidovali velké množství stížností na obtěžování zápachem z okolních obcí," uvedl Václav Beroušek, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP Praha.

Při absenci povolení k provozu zdroje znečišťování ovzduší, nemohly být stanoveny podmínky provozu, které mají sloužit jako záruka správného provozování zdroje vzhledem k životnímu prostředí. Nebylo zajištěno spolehlivé a kontrolovatelné vyloučení negativních dopadů provozu na životní prostředí. Tímto jednáním nepochybně došlo k ohrožení životního prostředí.

Pokuta byla potvrzena odvolacím orgánem - Ministerstvem životního prostředí. Sankce je pravomocná.

Zdroj: ČIŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí