zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Letní čtení: Nové číslo Zpravodaje MŽP se věnuje suchu

12.07.2019
Obec, město
Příroda
Klimatické změny
Sucho
Letní čtení: Nové číslo Zpravodaje MŽP se věnuje suchu

Aktuální číslo našeho elektronického magazínu se zaměřuje na českou krajinu, obce a města a problémy, které jim způsobuje sucho jako projev klimatické změny...

A představuje příklady dobré praxe - realizovaných projektů, díky kterým se problémy se suchem daří překonávat. Grafickou podobu Zpravodaje MŽP jsme opět vylepšili, tentokrát ho posíláme v jednostranné variantě, vhodnější pro čtení na monitoru.

Úvodní článek rekapituluje loňský rok ve vztahu k dlouhodobému pozorování, stav vody, se kterým jsme vstupovali do roku letošního a předkládá varianty budoucího vývoje. Fakta připravili odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu.

Adaptační opatření na probíhající klimatickou změnu jsou finančně i stavebně náročná, proto s nimi pomáhají evropské programy OPŽP, ale i národní programy našeho ministerstva a finance ze Státního fondu životního prostředí ČR. Odborným garantem projektů je pak Agentura ochrany přírody a krajiny ČR. Co je možné pro naše území a adaptaci prakticky udělat, si přečtete v tomto čísle Zpravodaje.

Sčítá se každá kapka ke kapce, takže samozřejmě dále běží programy pro domácnosti a zahrádkáře na zachytávání dešťové vody, šetření s pitnou vodou přes využívání přečištěné odpadní vody, tzv. "šedé".

Ministr Brabec také podnikl cestu po Jihomoravském kraji, kde si prohlédl netradiční novátorské projekty v několika lokalitách, které mají obecnou využitelnost a mohou být pro firmy, obce i města inspirací.

A na závěr vás všechny zveme na podzimní Ekofilm do Brna, kde si můžete prohlédnout putovní výstavu Voda a civilizace, která měla premiéru na pražské Kampě a na velkoformátových fotografiích nabízí řadu zajímavých pohledů a faktů o vodě na celém světě.

Přejeme vám pěkné léto a inspirativní čtení na stránkách ZPRAVODAJE MŽP.

Pokud máte zájem odebírat Zpravodaj MŽP do své e-mailové schránky, může napsat na adresu zpravodaj@mzp.cz, kde také uvítáme vaše komentáře a nápady na další témata, která vás zajímají.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí