zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jihomoravský kraj bude součátí evropské platformy Water Smart Territories

19.09.2019
Voda
Sucho
Jihomoravský kraj bude součátí evropské platformy Water Smart Territories

Krajské zastupitelstvo dnes schválilo přistoupení Jihomoravského kraje k platformě Water Smart Territories (WST). Platforma umožní posílit inovační kapacitu zapojených regionů tak, aby se usnadnily nové investice založené na otevřené inovační infrastruktuře a nových technologiích pro udržitelné hospodaření s vodami.

"Vzhledem k tomu, že území Jihomoravského kraje z dlouhodobého hlediska trpí nedostatkem vody, vidím v přistoupení do platformy Water Smart Territories jedinečnou příležitost, jak umožnit firmám a organizacím z našeho regionu zapojit se do konkrétních evropských projektů zaměřených na oblast vodního hospodářství." uvedl Miroslav Kubásek, předseda Výboru pro meziregionální vztahy Zastupitelstva Jihomoravského kraje, který bude za náš region odpovědnou osobou v této platformě.

Prvním krokem přistoupení k platformě WST je zanesení výzkumných infrastrukturních a znalostních kapacit regionu do společné evropské databáze. "Za Jihomoravský kraj jsme jako preferované oblasti spolupráce v této platformě identifikovali oblast odolné vodní infrastruktury, řízení vodohospodářských služeb, cirkulární ekonomiku a digitalizaci. Díky účasti v platformě WST tak získáme cílené informace o nových projektech, technologiích a způsobech řešení problémů v oblasti vodního hospodářství a budeme mít také možnost získat technickou podporu při realizaci konkrétních projektů.", doplnil Kubásek.

Water Smart Territories je Evropskou komisí letos na jaře nově schválená tematická oblast v platformě průmyslové modernizace S3. Hlavním cílem platformy je posílit inovační kapacitu evropských regionů nad rámec efektivního využívání vodních zdrojů, aby se usnadnily nové investice založené na otevřené inovační infrastruktuře a nových technologiích pro udržitelné hospodaření s vodami klastry a dalšími aktéry v regionálních ekosystémech. Jedná se o celoevropskou platformu, založenou na vzájemné spolupráci regionů za účelem identifikace příležitostí budoucí mezinárodní vědecké, inovační a obchodní spolupráce v oblasti vodního hospodářství.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí