zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Šternberk: Studenti se ptali starosty na vodu i světelný smog

18.02.2020
Voda
Osvětlení
Šternberk: Studenti se ptali starosty na vodu i světelný smog

V rámci ekologického projektu Erasmus+ hostí Gymnázium Šternberk studenty a učitele z pěti partnerských škol, a sice z Francie, Belgie, Lucemburska, Holandska a Německa. V pondělí 7. října zavítali na radnici, kde je v obřadní síni přijal starosta Stanislav Orság společně s vedoucí odboru životního prostředí Jarmilou Fréharovou.

Studenti se dotazovali na třídění odpadů ve Šternberku, zajímalo je, jak řešíme nedostatek vody v letním období a světelný smog, jak velký je rozpočet města na životní prostředí či řešení problémů se zelení a lesy. Otázky byly zaměřeny i na osobní rovinu, např. starosta popisoval, jak třídí odpady doma a kdo se o třídění v jeho rodině stará.

Studenti a pedagogové stráví ve Šternberku celý týden, a to v rámci tříletého projektu s názvem Environment is our future, Environment is Europe's future. Během tří let studenti navštíví každou z partnerských škol a zabývají se nejožehavějšími ekologickými problémy a jejich možným řešením. Šternberská část se týká udržitelné módy, textilního průmyslu jako jednoho z největších znečišťovatelů planety a ekologického životního stylu.

Zdroj: NSZM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí