zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sucho se už projevuje na požárech v lesích a na loukách

23.04.2020
Zemědělství
Les
Sucho
Sucho se už projevuje na požárech v lesích a na loukách

Sucho se už projevuje na požárech v lesích a na loukách Moravskoslezského kraje. Jen v úterý hasiči v kraji likvidovali tři takové velké požáry v přírodě. Zásahy hasičů ztěžoval silný vítr i špatně přístupný či svažitý terén. ČTK to řekl jejich mluvčí Petr Kůdela.

"Krátce po úterním poledni hořely tři hektary lesa a trávy v Dolní Lomné na Frýdecko-Místecku, odpoledne čtyři hektary travin, rákosí a stromů v Brumovicích na Opavsku a také sedm hektarů smíšeného lesa v Krasově na Bruntálsku," uvedl. Všechny požáry se obešly bez zranění, příčiny jejich vzniku hasiči zjišťují. První dva požáry nezpůsobily žádnou škodu, obnova mladého lesa na Bruntálsku vyjde majitele na 100.000 korun, uvedl mluvčí.

Drtivá většina požárů v přírodě podle zkušeností hasičů souvisí s manipulací s otevřeným ohněm. "Jako pálení klestí, ohníčky, kouření či vaření. V době, kdy hasiči zásadním způsobem participují na opatřeních proti koronaviru, potřebujeme každého hasiče, a proto chceme apelovat na obyvatele Moravskoslezského kraje, aby se snažili v maximální možné míře předcházet vzniku požárů, zejména v přírodě," řekl Kůdela.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí