zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vsetín pořídil kvůli lepší péči o městskou zeleň zavlažovací vaky

01.06.2020
Příroda
Sucho
Urbánní ekologie
Vsetín pořídil kvůli lepší péči o městskou zeleň zavlažovací vaky

Vsetín pořídil kvůli lepší péči o městskou zeleň zavlažovací vaky, které v době sucha zajistí dodávku vody do kořenového systému. Pracovníci technických služeb jich dosud instalovali 30, dalších 30 plánují koupit, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Jana Raszková.

"Další dobrou zprávou je i to, že byl pořízen stroj na ekologické hubení plevele horkou párou," uvedl místostarosta Pavel Bartoň (ANO). Novinkou je také 12 barevných květináčů na náměstí Svobody, které budou osazeny trvalkami a letničkami.

"Technické služby letos připravily pro zkrášlení města mimo jiné dva nové letničkové záhony z přímého výsevu v Panské zahradě a na Svárově, nové trvalky, celkem 500 kusů, byly také vysázeny mimo jiné na Dolním náměstí, ve Smetanově ulici a v ulici Josefa Sousedíka," uvedla mluvčí.

Město pravidelně udržuje více než 77 hektarů městské zeleně. O sečení trávníků se starají technické služby, na některá místa je najímána externí firma. Frekvence sečení se mění v závislosti na počasí a výšce travního porostu. "V letošním roce budeme opět reflektovat aktuální počasí, výšku travního porostu a také jeho umístění a funkci. Z důvodů minimalizace šíření plevelných druhů se městská zeleň musí sekat minimálně dvakrát ročně," uvedl Bartoň.

Nejintenzivněji se opět budou zkracovat trávníky v centru města a v Panské zahradě, zejména kvůli kulturním a sportovním akcím. "Sídliště se zpravidla sečou čtyřikrát ročně v závislosti na vzrůstu trávy, vlhkosti půdy a počasí. Na svazích se seče minimálně dvakrát ročně. "Na vytipovaných územích budou ponechány květnaté ostrůvky," uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí