zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Revize funkčnosti propojení a zajištění potenciálních možností nových propojení vodárenských soustav v období sucha

21.07.2020
Voda
Sucho
Revize funkčnosti propojení a zajištění potenciálních možností nových propojení vodárenských soustav v období sucha

Informace o zpracování aktualizace Plánu rozvoje vodovodů a kanalizací území České republiky - celorepubliková koncepce zaměřená na řešení problematiky sucha.

Aktualizace Plánu rozvoje vodovodů a kanalizací území České republiky s názvem ,,Revize funkčnosti propojení a zajištění potenciálních možností nových propojení vodárenských soustav v období sucha" (PRVKÚ ČR - SUCHO) obsahuje návrh konkrétních technických opatření realizovaných ve stávajících vodárenských soustavách a návrhy na jejich další rozšíření a propojení.

Koncepce je předkládána na základě usnesení vlády České republiky č. 620 ze dne 29. července 2015 k přípravě realizace opatření pro zmírnění negativních dopadů sucha a nedostatku vody a je plněním úkolu C3 uvedeného usnesení vlády.

Hlavním výstupem celorepublikové koncepce zaměřené na řešení problematiky sucha je návrh konkrétních technických opatření realizovaných ve stávajících vodárenských soustavách a návrhy na jejich další rozšíření a propojení (zejména revize stávajících kapacit zařízení, návrh nových nebo rozšíření stávajících jednotlivých zařízení, nová propojení stávajících nebo nových zařízení, návrh optimalizace distribuce pitné vody v období sucha), a to včetně vyčíslení finančních nákladů nezbytných na tato opatření.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí