zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktivisté a aktivistky zablokovali Úřad vlády s požadavkem rostlinného stravovacího systému

04.09.2020
Biopotraviny
Aktivisté a aktivistky zablokovali Úřad vlády s požadavkem rostlinného stravovacího systému

Včera 3. září vniklo 7 aktivistů a aktivistek z hnutí Animal Rebellion na prostranství před Úřadem vlády, aby se dostali k hlavnímu vchodu, kde se nejdříve přivázali řetězy a poté přilepili jeden k druhému vteřinovým lepidlem. Policisté strážící budovu reagovali a pokusili se aktivistům v použití řetězů zabránit, ale aktivistům se podařilo se mezitím přilepit.

Aktivisté a aktivistky blokovali před Strakovou akademií více než 3 hodiny. 25 policistů přijelo na místo, kde si od aktivistů vyžádali jména a adresy, eskortovali je do policejní dodávky, ve které s nimi přejeli jen na protější stranu ulice, aby je po 30ti minutách pustili.

Kromě blokády, probíhala před Úřadem vlády ohlášená hladovka se stejnými požadavky. Ta bude pokračovat i dnes, již čtvrtým dnem od 10 do 14 hodin.

,,Rebelové dnes riskovali svobodu a bezpečnost, protože požadují, aby vláda začala bezodkladně řešit klimatikou a ekologickou krizi. Nacházíme se na okraji ekologické katastrofy a bodu, ze kterého se již nebude dát vrátit. Je nezbytné, aby naše vláda uposlechla našeho požadavku jednat okamžitě, aby se této katastrofě předešlo," řekla k blokádě jedna z rebelek Marie Hofmannová.

Protesty a hladovka mají pokračovat další dny akcemi pro veřejnost. Nenásilná přímá akce se uskuteční dnes v 17:30 v centru města (prosím kontaktujte nás pro více informací). Dnes se také od 14 do 18 hodin uskuteční setkání pro širokou veřejnost v parku Kinského zahrada. V sobotu odpoledne bude následovat událost s názvem Pavučina lží v ulici Karla Engliše.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí