zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prostějov se ročně potýká s desítkami černých skládek

27.09.2020
Odpady
Recyklace
Šlendryján
Urbánní ekologie
Prostějov se ročně potýká s desítkami černých skládek

S vysokým počtem černých skládek se navzdory sběrnému dvoru a síti kontejnerů na tříděný odpad potýká radnice v Prostějově, která ročně řeší desítky případů ukládání odpadu na nepovolená místa. Díky kamerovému systému se však už daří zjišťovat původce černých skládek. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Jana Gáborová.

"Jen v letošním roce zjistili strážníci bezmála pět desítek případů černých skládek a zjistili původce. Přibylo také případů, kdy lidé odkládají odpad pouze ke kontejnerům místo toho, aby využili sběrné dvory. Jedná se zejména o papírové krabice, plasty, dokonce lednici. Odpad se zde hromadí a znečišťuje veřejné prostranství," uvedla Gáborová.

TIP: Že by prostějováci nevěděli Kam s odpadem? A přitom je to tak prosté - www.KAMsNIM.cz

Upozornila, že ukládání odpadu mimo nádoby k tomu určené je přestupkem, za kterých fyzických osobám hrozí pokuta až 20.000 korun a firmám 100.000 korun. "Zjištěné přestupky jsou řešeny ve správním řízení," řekla.

Dění na místech s kontejnery v Prostějově monitoruje kamerový systém i mobilní kamery. Díky těmto záznamům se podařilo zjistit lidi podezřelé z těchto přestupků, dodala Gáborová.

Zdroj: ČTK, redakčně upraveno

Už vím, kam s ním!
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí