zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktuální informace o stavu vodních zdrojů a suchu k 23. září 2020

25.09.2020
Voda
Sucho
Aktuální informace o stavu vodních zdrojů a suchu k 23. září 2020

Ministerstvo zemědělství předkládá stručnou zprávu se shrnutím nejdůležitějších skutečností o aktuálním stavu vodních zdrojů. Správci povodí situaci monitorují a vyhodnocují na základě aktuálních potřeb.

Stav podzemních vod se ve srovnání s předchozím týdnem mírně zhoršil, ale zůstal celkově normální. Hladina v mělkých vrtech ve srovnání s předchozím týdnem na území ČR v průměru mírně klesala. Počet pramenů, u kterých bylo dosaženo silného či mimořádného sucha, se oproti minulému týdnu příliš nezměnil a tvoří 39 % všech objektů.

V období od 16. 9. do 23. 9. se na území České republiky významnější srážky nevyskytovaly. Průtoky ve vodních tocích mají většinou setrvalou nebo mírně klesající tendenci. Ve srovnání s dlouhodobými průměry pro měsíc září jsou průtoky na většině území České republiky podprůměrné. Nadprůměrné průtoky v porovnání s dlouhodobým průměrem pro měsíc září se ve větší míře vyskytují pouze na území Povodí Moravy a Povodí Vltavy v jižních Čechách.

Významné vodárenské i víceúčelové nádrže jsou až na výjimky (tyto vodní díla mají nižší naplněnost převážně z provozních důvodů) naplněny ze 75 - 100 % a jsou tak schopny zabezpečit požadované odběry. Na nádržích probíhají manipulace v souladu s manipulačními řády.

Přílohy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí