zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dokument ,,Guardians of the Gulf" bude mít premiéru

11.10.2020
Příroda
Voda
Dokument ,,Guardians of the Gulf  bude mít premiéru

Dokument ,,Guardians of the Gulf" bude mít tento měsíc premiéru na mezinárodním filmovém festivalu LA Femme

Dokument produkovaný a natáčený pouze ženami poukazuje na velkorysost a sílu Mexického zálivu a problematiku globální ekologické krize

Poučný dokument s názvem ,,Guardians of the Gulf", který tematizuje bouřlivý vztah mezi Mexickým zálivem a ochránci přírody odhodlanými ho bránit, bude mít premiéru na digitálním mezinárodním filmovém festivalu LA Femme, který proběhne 15.-18. října. Pod produkcí Mary Kay Inc. a Media One a díky partnerství s neziskovou organizací The Nature Conservancy se štáb vydal na pobřeží Texasu, Alabamy a Mexika, aby osvětlil často nevyřčené příběhy o chránění zálivu.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Plnou verzi naleznete zde: https://www.businesswire.com/news/home/20201007005109/en/

Film byl natočen, režírován a produkován pouze ženami a jeho globální digitální premiéra má proběhnout v pátek 16. října v 17:00 PST. Hned po promítání bude prostor pro odpovědi tvůrkyň a účinkujících na dotazy.

O Guardians of the Gulf:

Mexický záliv je nepříznivě ovlivňován přírodními katastrofami, jako například hurikány, ale rovněž i člověkem, který má na svědomí nadměrný rybolov v oblasti, stejně tak úniky zemědělských chemikálií a ropy do moře. I přesto vše je stále domovem více než 15 000 živočišných druhů a podpírá tak jeden z biologicky nejrozmanitějších ekosystémů na Zemi. Odolávat však nemůže věčně. Jako v každém vztahu, i zde platí, že nemůže být neuváženě donekonečna využíván, aniž by si vybral svou daň.

Ve snímku ,,Guardians of the Gulf" promlouvají jménem zálivu pečovatelé, kteří vypráví příběh o jeho štědrosti a síle. Tito ochránci přírody, rybáři, vedoucí zájezdů z cestovních kanceláří, kuchaři a zástupci nelhostejných studentů se snaží podpořit udržitelnost ve svých pracovních prostředích a komunitách. Díky své práci vidí změnu. Změna pro ně znamená naději.

Více informací naleznete na https://www.guardiansofthegulf.com.

LA Femme International Film Festival je premiérový filmový festival, který oslavuje, podporuje a rozvíjí tvorbu obsahu ženských producentek, scénáristek a režisérek z celého světa. Festival pomohl pokročit v kariéře více než 1000 umělkyň. Rovněž nabízí vzdělávací semináře a programovací a networkingové akce v příjemném a nezávislém prostředí.

Štáb:

Cait Martin Newnham - Režisérka

Ulla Laidlaw - Režisérka

Aine Corby - Producentka

Jenny Williams - Producentka

Gayle Ye - Kameramanka

Mary Kay - Výkonná producentka

Citáty:

,,Voda není jednoduchý problém. Dotýká se všech aspektů moderního života. Postačujícím důkazem pro naše tvrzení je momentální situace v Mexickém zálivu. Zatímco někteří považují jeho rostoucí vzájemné závislosti za příliš velkou výzvu, my vidíme příležitost a šanci rozšířit povědomí o zálivu díky našemu inovativnímu přístupu a změně trajektorie nejzatíženějšího vodního útvaru na světě. Doufáme, že po shlédnutí ,,Guardians of the Gulf" si naši diváci budou více vážit nejenom zálivu samotného, ale i neúnavného a společného úsilí, které je vynakládáno na jeho zachování pro další generace."

Laura Huffman, bývalá oblastní ředitelka The Nature Conservancy pro Texas, účinkující v Guardians of the Gulf

,,Když jsme byli seznámeni s Mexickým zálivem a jeho nedávnou historií, byli jsme šokováni silou a dopadem tragédií, kterých byl obětí. Poté, co jsme se seznámili s jeho obyvateli, jsme však rychle poznali, že situace není tak beznadějná, jak se zprvu zdála. Do filmu jsme se snažili promítnout sílu a odolnost zálivu, a dát tak ekosystému hlas, který by šířil naději a vybízel k akci."

Cait Martin Newnham, režisérka Guardians of the Gulf

,,Během práce na snímku jsme se do Mexického zálivu zamilovali. Brzy se ukázala jeho velkorysost, adaptabilita a síla. Záliv dává život a umožňuje migraci více než 15 000 druhům a lidem poskytuje jídlo, příjem i ochranu před živelnými pohromami. Jeho vliv je dalekosáhlý a jeho současná situace je symbolem globální klimatické krize."

Ulla Laidlaw, režisérka Guardians of the Gulf

,,Jedním z největších témat tohoto dokumentu je naděje. Naděje, nejenom na záchranu Mexického zálivu, ale i na to, že ukážeme světu, jak může činnost vyústit v zásadní změny. Spolu s nadějí je více lidí motivováno jednat a vlna snah o udržitelnost se začne zvětšovat. Tým žen, které na filmu pracovaly, odvedl neuvěřitelnou práci při zachycování dynamiky Mexického zálivu. Dokument představuje lidi, kteří se ho snaží chránit a ukazuje schopnost provádět změny. Naší nadějí je, že ,Guardians of the Gulf' inspiruje zvídavé jedince k tomu, aby zjistili, jak mohou jednat na lokální úrovni, aby příznivě ovlivnili globální udržitelnost."

Julia Simon, vedoucí pro právní vztahy, komunikaci a sociální dopad ve společnosti Mary Kay Inc.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí