zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Domů bez obalů aneb nová rychlá zero waste doprava

18.01.2021
Odpady
Biopotraviny
Recyklace
Domů bez obalů aneb nová rychlá zero waste doprava

Zásilkové obaly můžete vracet do e-shopů, které je od vás rády převezmou a využijí pro další zásilky prostřednictvím projektu www.KAMsNIM.cz. Takových míst je po celé ČR už zhruba stovka. Zaujal nás však počin e-shopu NuSpring.cz zaměřeného na prodej bio a přírodních produktů. Ten totiž nabízí zákazníkům bezobalovou dopravu po Praze (zatím..) a navíc od vás převezmou i obaly od jiných e-shopů. Pomyslnou třešničkou na dortu je, že vybírají ke znovupoužití i kanystry a kbelíky od eko drogerie Tierra Verde o objemech 7 kg, 15 kg a 25 l. Tím se cirkulární rozměr nákupů v e-shopech posunuje na další level. Že by inspirace pro ostatní?

Pokud vás tato myšlenka oslovila, čtěte dále jak to prakticky funguje...

Máte po krk množství obalového i výplňového materiálu, který vám doma přibude s každou novou zásilkou? I nás rozčilují kvanta papíru a plastů, která se denně rozváží po celé republice. Proto jsme se rozhodli přijít s novým zero waste řešením. Náš dopravce vám domů přiveze vaši zásilku pouze v papírové tašce či krabici, a vy se sami rozhodnete, zda si své produkty vyndáte a obaly vrátíte nebo ne. Vaše zboží z NuSpringu tak od nás můžete mít zcela bez kartonů a výplně. Zatím jsme tuto ekologickou novinku zavedli v Praze, ale brzy se chystáme i do dalších měst, kde jsou srdce zelená stejně jako ta naše.

Bonusem této dopravy je rychlost. Balíček u sebe můžete mít ještě ten samý den. Čas a datum doručení si navíc můžete sami vybrat.

Jak to funguje?

  • Služba Domů bez obalů platí pro všechny části města Praha.
  • Sami si zvolíte den doručení (balík můžete mít ten samý den, zítra či pozítří).
  • Sami si zvolíte, zda chcete balík doručit dopoledne nebo odpoledne.
  • Když objednáte do 11:00, můžete mít svůj balíček doma již ten samý den do 16:00.
  • Kurýr vám zboží přinese v tašce nebo krabici. Vy si zboží můžete vyndat a tašku vrátit. Případně můžete tašku či krabici vrátit příště.
  • Cena dopravy při nákupu do 1200 Kč je 80 Kč, nad 1200 Kč máte tuto dopravu ZDARMA.
  • Našemu kurýrovi můžete vrátit i použité krabice a výplně od jiných dodavatelů. Rádi jim vrátíme život v našem skladu. Bližší info níže*
  • K recyklaci přijmeme i velké 25 l kanystry a kyblíky 7,5 kg a 15 kg od eko drogerie Tierra Verde

*Vrácení krabic, výplňových materiálů a obalů

Našemu kurýrovi můžete předat různé použité krabice. Rádi je znovu použijeme při balení dalších zásilek. Maximální rozměry krabic, které si od vás vezmeme, jsou 40 x 40 x 40 cm. Větší krabice nevyužijeme. Pouze bychom jejich převzetím od vás zvyšovali uhlíkovou stopu kvůli přesouvání k nám do skladu a poté do tříděného odpadu. Větší krabice tedy prosím zrecyklujte přímo v místě vašeho působiště. Krabice, prosíme, rozložte a převažte provázkem nebo slepte papírovou páskou, aby se kurýrovi nerozpadly v autě. Rádi si od vás vezmeme i výplňový materiál. Prosíme, vložte ho do tašky a předejte našemu kurýrovi.

Krabice na vrácení k sobě připevněte a výplňový materiál vložte do tašky

K recyklaci přijmeme zpět velké kanystry a kbelíky od eko drogerie Tierra Verde o objemech 7 kg, 15 kg a 25 l.

Našemu kurýrovi můžete vrátit i velké kanystry a kýble od drogerie Tierra Verde
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí