zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé dnes budou uklízet ČR, kvůli covidu budou akce individuální

27.03.2021
Domov
Ekostyl
Obecné
Ekologické vzdělání a výchova
Odpady
Příroda
Urbánní ekologie
Lidé dnes budou uklízet ČR, kvůli covidu budou akce individuální

Dobrovolníci po celém Česku budou dnes uklízet po zimě města, vesnice a přírodu. Kvůli současným opatřením proti šíření koronaviru to tentokrát nebudou hromadné akce, ale jen individuální nebo rodinné. Lidé se navíc mohou pohybovat jen v okrese svého bydliště, na který je nyní omezen pohyb obyvatel.

Místní organizátoři akce Ukliďme Česko pro dobrovolníky připravili takzvané pytlomaty, kde najdou pytle na odpad a mapku, kde je třeba nejvíce uklidit a kde nechat sesbíraný odpad. Vmapěúklidů jsou evidovány stovky takových míst.

Letos se do úklidové akce mohu zapojit rovněž běžci a při běhu sbírat odpadky. Podle organizacíBěhej lesyaRozběháme Česko, které dnešní akci zaštítily, bylo přihlášeno několik desítek takových výběhů.

Před rokem organizátoři ze spolku Ukliďme Česko jarní hromadné úklidy republiky kvůli epidemické situaci a vyhlášenému nouzovému stavu odvolali. Nicméně část lidí podle nich uklízela individuálně, řada z nich i opakovaně. O rok dříve se do jarní úklidové akce zapojilo na 156.000 dobrovolníků, kteří sesbírali 2600 tun odpadu na 3895 místech země.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí