zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Lednici našli při úklidu okolí města části bagru i koberec

28.03.2021
Domov
Ekostyl
Obecné
Ekologické vzdělání a výchova
Odpady
Příroda
Urbánní ekologie
V Lednici našli při úklidu okolí města části bagru i koberec

Dobrovolníci, kteří při akci Ukliďme Česko dnes odklízeli odpadky v Lednici na Břeclavsku, našli například i části bagru či koberec. V Lednici se do akce zapojilo několik rodin, jedna za hodinu nasbírá třeba i čtyři pytle odpadků. ČTK to řekla předsedkyně lednického okrašlovacího spolku Klára Rothscheinová.

Akce je letos organizovaná kvůli vládním opatřením nehromadně, rodiny si vytyčují každá svoji trasu, kterou při procházce uklidí. V Lednici takto úklid trvá už týden a pokračovat ještě bude. Podle Rothscheinové se do akce zapojilo odhadem kolem 20 lidí z několika rodin či jako jednotlivci. "Okrašlovací spolek jarní uklízecí akci pořádá dlouhodobě, když vzniklo Ukliďme Česko, připojili jsme se k ní," uvedla Rothscheinová.

Uvedla, že se dobře uklízí, když ještě nic není zarostlé, odpadky po lidech jsou lépe vidět. Rodiny v Lednici uklízejí například cyklostezky, zámecký park a další části a okolí města. "Dnes jsme uklízeli nově vzniklou cyklostezku. Odpadky kolem ní nebyly po turistech, šlo čistě o komunální odpad, který sem hází místní. Nejvíce samozřejmě plasty, plastové lahve, plechovky od piva, ale našli jsme třeba také varnou konvici nebo koberec. Nechápu, že když už to ty lidé vezmou do ruky, proč to vyhodí zrovna tady," uvedla předsedkyně spolku.

Dobrovolníci ale našli také třeba těžkou gumovou část z bagru, kterou v místě nechali zarůst stavební dělníci. Rothscheinová uvedla, že ji zřejmě bude muset vytáhnout SUV vůz.

Jen v Jihomoravském kraji se do úklidu zapojily stovky rodin, mnohé kvůli opatřením neorganizovaně. Odpadky jednoduše sbírají tam, kam obvykle chodívají na procházky.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí