zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brňané se budou moci zřejmě od června zbavit starých pneumatik zdarma

19.05.2021
Doprava
Odpady
Urbánní ekologie
Brňané se budou moci zřejmě od června zbavit starých pneumatik zdarma

Brňané budou moci zřejmě od června odevzdávat staré pneumatiky ve sběrných střediscích zdarma. Dosud za to platili. Pneumatiky by tak už neměly končit odhozené v přírodě.

Brňané nepotřebné pneumatiky doposud mohli odevzdávat ve 14 sběrných střediscích, přičemž za jednu platili 30 korun, za pneumatiku i s diskem 55 korun. Zřejmě od června budou moci pneumatiky odevzdávat v 27 střediscích bezplatně.

TIP: Sběrná střediska odpadů (nejen v Brně) najdete uceleně v mapě projektu www.KAMsNIM.cz

Brno se za tímto účelem domluvilo se společností Green Logistics. "Vypůjčíme celkem 27 pozemků, na kterých nyní leží sběrná střediska odpadů. Při jejich výběru jsme zohledňovali to, aby se zde mohlo nashromáždit nejméně 50 kusů starých pneumatik. Navýšíme tím současnou kapacitu odběru starých pneumatik téměř dvojnásobně. Navíc odpadnou poplatky za předání pneumatik a za jejich odstranění," uvedl Hladík.

Do městské rady jde nyní ke schválení smlouva s dotyčnou společností. "Pneumatiky budou následně využity při výrobě nových. Nebudou zlikvidovány ani uloženy někde na skládku, ale zrecyklovány," uvedl Hladík. Vzhledem k tomu, že jejich odběr bude zdarma, odpadá tak podle Hladíka argument, proč je vyhazovat někde v lese.

Zdroj: ČTK

Už vím, kam s ním!
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí