zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktuální informace o stavu vodních zdrojů k 19. květnu 2021

21.05.2021
Voda
Aktuální informace o stavu vodních zdrojů k 19. květnu 2021

Ministerstvo zemědělství předkládá stručnou zprávu se shrnutím nejdůležitějších skutečností o aktuálním stavu vodních zdrojů. Správci povodí situaci monitorují a vyhodnocují na základě aktuálních potřeb.

Hladina podzemní vody v mělkých vrtech byla v 19. týdnu na území ČR celkově normální. Vydatnost pramenů na území ČR byla v 19. týdnu celkově normální. Za týden od 10. 5. do 16. 5. 2021 spadlo na celém území 43 mm srážek, což odpovídá 302 % normálu pro toto období.

Hladiny sledovaných toků byly v důsledku vydatných srážek v průběhu týdne většinou rozkolísané, převážně se vzestupnou tendencí, četně došlo k překročení SPA. Z hlediska hydrologického sucha se situace oproti předchozímu týdnu zlepšila, toky, které mají průtoky na hranici hydrologického sucha, se téměř nevyskytují.

Významné vodárenské i víceúčelové nádrže jsou až na výjimky (tato vodní díla mají nižší naplněnost převážně z provozních důvodů) naplněny téměř ze 100 % a jsou tak schopny zabezpečit požadované odběry. Na nádržích probíhají manipulace v souladu s manipulačními řády.

Přílohy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí