zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktuální informace o stavu vodních zdrojů k 26. květnu 2021

28.05.2021
Voda
Aktuální informace o stavu vodních zdrojů k 26. květnu 2021

Ministerstvo zemědělství předkládá stručnou zprávu se shrnutím nejdůležitějších skutečností o aktuálním stavu vodních zdrojů. Správci povodí situaci monitorují a vyhodnocují na základě aktuálních potřeb.

Hladina podzemní vody v mělkých vrtech byla ve 20. týdnu na území ČR celkově silně nadnormální, vydatnost pramenů na území ČR byla celkově mírně nadnormální. Za týden od 17. 5. do 23. 5. spadlo na celém území 13 mm srážek, což odpovídá 69 % normálu pro toto období.

Hladiny sledovaných toků v průběhu týdne většinou klesaly, případně byly setrvalé. V porovnání s dlouhodobými květnovými průměry byly průtoky převážně průměrné až nadprůměrné a pohybovaly se nejčastěji v rozmezí od 90 do 195 % QV. Z hlediska hydrologického sucha se situace oproti předchozímu týdnu mírně zhoršila, přesto se toky, které mají průtoky na hranici hydrologického sucha, téměř nevyskytují.

Významné vodárenské i víceúčelové nádrže jsou až na výjimky (tato vodní díla mají nižší naplněnost převážně z provozních důvodů) naplněny z 88 až 100 % a jsou tak schopny zabezpečit požadované odběry. Na nádržích probíhají manipulace v souladu s manipulačními řády.

Přílohy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí