zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktuální informace o stavu vodních zdrojů k 8. září 2021

10.09.2021
Voda
Aktuální informace o stavu vodních zdrojů k 8. září 2021

Ministerstvo zemědělství předkládá stručnou zprávu se shrnutím nejdůležitějších skutečností o aktuálním stavu vodních zdrojů. Správci povodí situaci monitorují a vyhodnocují na základě aktuálních potřeb.

Hladina podzemní vody v mělkých vrtech byla v 35. týdnu na území ČR celkově mírně nadnormální. Vydatnost pramenů na území ČR byla v tomto týdnu celkově normální. Situace však byla nadále regionálně odlišná. Oproti předcházejícímu týdnu celkově došlo ke zlepšení stavu vydatnosti, a to i přesto, že vydatnost pramenů ve srovnání s předchozím týdnem převážně stagnovala. V meziročním porovnání se stejným měsícem minulého roku se zlepšil stav hladiny hlubokých vrtů na celém území Čech s výjimkou jihočeských pánví. Vzestup zaznamenalo 22 % objektů a velký vzestup 19 % objektů.

Hladiny vodních toků byly v průběhu týdne převážně setrvalé nebo mírně rozkolísané s převládající klesající tendencí. Vzhledem k dlouhodobým zářijovým průměrům dosahovaly průtoky širokého rozmezí hodnot, nejčastěji 60 až 220 % QIX. Významné vodárenské i víceúčelové nádrže jsou až na výjimky (tyto vodní díla mají nižší naplněnost převážně z provozních důvodů) naplněny téměř z 80-100 % a jsou tak schopny zabezpečit požadované odběry.

Přílohy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
30
9. 2021
30.9.2021 - Seminář, školení
hotel Olympik, Praha
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí