zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nad dotazy čtenářů - nádoby na komunální odpad

17.03.2002
Odpady
Nad dotazy čtenářů - nádoby na komunální odpad
Dotaz: Mohou být nádoby na komunální odpad umisťovány na komunikacích, parkovištích a chodnících dle zákona o pozemních komunikacích? Odpověď: Podle § 29 odst. 2 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích lze pevnou překážku umístit na pozemní komunikaci pouze na základě povolení silničního správního úřadu vydaného po projednání s vlastníkem dotčené pozemní komunikace a se souhlasem Ministerstva vnitra. Pokud tedy není k umístění nádoby na komunální odpad tento souhlas vydán, musí obec v souladu s odst. 3 § 17 zákona o odpadech a v souladu se zvláštními právními předpisy určit jiná místa, kam mohou fyzické osoby odkládat komunální odpad, který produkují (včetně zajištění shromažďovacích prostředků, kterými takové místo musí být vybaveno) a zajistit místa, kam mohou fyzické osoby odkládat nebezpečné složky komunálního odpadu. Jiná situace je u odpadu podobného komunálnímu odpadu, vznikajícího při nevýrobní činnosti právnických osob a fyzických osob oprávněných k podnikání. V tomto případě není původcem tohoto odpadu obec, ale osoba, při jejíž činnosti odpad vzniká.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
15
7. 2017
15-22.7.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Letní tábor Polana, Vrbovce
21
7. 2017
21-22.7.2017 - Přednáška, diskuse
Praha 6, FTVS UK a Divoká Šárka
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí