zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Město ve svozu odpadu odmítá jednotnou platbu za osobu

08.01.2004
Odpady
Město ve svozu odpadu odmítá jednotnou platbu za osobu

Písek - Od začátku roku se ve městě zvýšily ceny za odvoz pevného domovního odpadu. Při týdenním svozu uživatel popelnice místo dosavadních 1368 zaplatí 1536 korun. U čtrnáctidenního svozu se roční cena zvyšuje ze 720 na 816 korun. Podstatně méně platí obyvatelé místní části Smrkovice, na jejímž území leží skládka Vydlaby. Do nové ceny se promítlo zvýšení DPH za naftu od ledna a za služby od května.
\"Pokud ke květnovému zdražení služeb nedojde, peníze občanům vrátíme. Kdybychom ale toto zvýšení do ceny nezahrnuli od začátku roku, těžko bychom peníze dodatečně vybrali. Pro město by to znamenalo propad kolem milionu tří set tisíc korun,\" vysvětlil ředitel Městských služeb Písek Jaroslav Herink.
Písek je jedním z mála měst, které za svoz komunálního odpadu nezavedlo jednotnou platbu za osobu. Občané platí poplatek za popelnici a frekvenci svozu. \"Výhodou tohoto systému je, že občané si mohou vybrat velikost popelnice a frekvenci svozu a tím ovlivnit výši poplatku,\" vysvětlil vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Písku Miloslav Šatra.
Poplatek za popelnici vede občany také k většímu třídění. Na území Písku mají k dispozici zhruba pět stovek kontejnerů na tříděný odpad, jejichž svoz platí město.

Zdroj: Českobudějovické listy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí