zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MŽP a CpKP zvou na 3. veřejné projednání Státní politiky životního prostředí ČR a posouzení jejího vlivu na životní prostředí

16.01.2004
Obecné
MŽP a CpKP zvou na 3. veřejné projednání Státní politiky životního prostředí ČR a posouzení jejího vlivu na životní prostředí

MŽP a Centrum pro komunitní práci organizují 3. veřejné projednání k přípravě Státní politiky životního prostředí ČR a posouzení jejího vlivu na životní prostředí, které proběhne dne 20. ledna 2004 od 14,00 hodin v budově Ministerstva životního prostředí (Vršovická 65, Praha 10).

Aktualizace SPŽP je zpracovávána odborem strategií MŽP na základě usnesení vlády ČR č. 38 ze dne 10. ledna 2001 (2). V současné době je také SPŽP posuzována procesem tzv. strategického posuzování vlivů na životní prostředí (dále jen “SEA”) (1) jehož obsah je dán zákonem č. 244/1992 Sb. (3). SPŽP bude v první čtvrtině tohoto roku předložena ke schválení vládě ČR.

Další informace:

Ing. Jana Svobodová, vedoucí týmu posuzovatelů, Centrum pro komunitní práci (CpKP), mobil: 777 793 731, e-mail: jana.svobodova@cpkp.cz

RNDr. Alena Marková, odbor strategií MŽP, koordinátorka, e-mail: alena_markova@env.cz

Internet:

www.env.cz

http://www.cpkp.cz

(1) Se SEA SPŽP je možné se seznámit na internetové adrese: www.env.cz, http://www.cpkp.cz  nebo je možné požádat o její zaslání v elektronické formě na e-mailové adrese: jana.svobodova@cpkp.cz nebo Alena_Markova@env.cz.

Na výše uvedených webových stránkách naleznete připomínkovací formulář, který je možné zaslat písemně na adresu: CpKP Střední Čechy, Na Václavce 46, 150 00, Praha 5 nebo v elektronické podobě na adresu: jana.svobodova@cpkp.cz, ekoprogram@cpkp.cz

(2) Usnesení vlády ČR ze dne 10. ledna 2001 č. 38 ukládá ministru životního prostředí provést další aktualizaci SPŽP  a předložit ji vládě spolu se zprávou o jejím plnění.

(3) Proces posuzování vlivů na životní prostředí (SEA - strategic environmental assessment) je  v české legislativě upraven zákonem č. 244/1992 Sb., o posuzování vlivů rozvojových koncepcí a programů na životní prostředí. V Evropské unii se SEA řídí směrnicí 2001/42/EC, o hodnocení účinků určitých plánů a programů na životní prostředí.

Ministerstvo životního prostředí vydalo “Metodiku o posuzování vlivů regionálních rozvojových koncepcí na životní prostředí”, z jejíchž principů se v posouzení vlivů SPŽP na životní prostředí také vycházelo.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí