zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Infotherma otevřela své brány

21.01.2004
Obecné
Infotherma otevřela své brány

Frýdlant nad Ostravicí Největší specializovaná výstava na vytápění, úspory energie a využití obnovitelných energetických zdrojů v malých a středních objektech v České republice Infotherma začala včera ve Frýdlantu nad Ostravicí. \" Letos se na výstavě prezentuje 253 domácích a zahraničních firem a musím říct, že zájem vystavovatelů byl opět větší, než jsou zdejší prostorové možnosti,\" konstatoval ředitel výstavy Libor Kostelný. Letošní již jedenáctý ročník je zaměřen na využití obnovitelných zdrojů energie a na úspory. Firmy vystavují solární systémy, tepelná čerpadla, zateplování, izolace nebo regulátory tepla. \" Pět firem představuje nízkoenergetické domy. Největším exponátem je právě celodřevěný nízkoenergetický dům, kterým návštěvníci projdou do výstavních hal,\" zdůraznil Libor Kostelný. Novinkou je expozice využití vodíku a palivových článků pro vytápění rodinných domků. Součástí výstavy jsou semináře a debaty zaměřené nejen na využití energie, ale také na dotační politiku.
Výstavu zahájili ministr životního prostředí Libor Ambrozek, ministr zemědělství Jaroslav Palas, náměstek ministra průmyslu a obchodu Martin Pecina a hejtman Evžen Tošenovský. \" Ministerstvo životního prostředí dává investice do obnovitelných zdrojů energie a fyzické osoby se v našem informačním stánku na výstavišti dozvědí, za jakých podmínek mohou podporu získat,\" řekl Libor Ambrozek. \" Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě energie činí dnes v republice kolem dvou procent. V roce 2030 by to mělo být již třicet procent. Sám topím biomasou, ale je pravdou, že se její cena zvedla za poslední tři roky dvakrát. Takže je možné, že přejdu na koks,\" mračil se Martin Pecina. Podle něj ale bude platit, že od výrobců energie z obnovitelných zdrojů bude mít stát povinnost vykoupit vyrobenou energii za vyšší nákladovou cenu.
Výstava Infotherma potrvá do čtvrtka 22. ledna a její brány jsou otevřeny od 9 do 18 hodin.
Fotografie: Ministr Libor Ambrozek ( uprostřed) si s hejtmanem Evženem Tošenovským a ředitelem České energetické agentury ( zcela vlevo) prohlížejí na Infothermě vodíkový palivový článek.

Zdroj: Moravskoslezský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí