zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děčín začne třídit tetrapakové obaly

21.01.2004
Odpady
Děčín začne třídit tetrapakové obaly

Děčín - Děčínská radnice se rozhodla třídit tetrapakové obaly. Tetrapak, papírový obal na nápoje, patří v současné době mezi jeden z nejpoužívanějších nevratných obalů a dosud velmi často končil ve spalovně nebo na skládce.

\"Všichni obyvatelé Děčína dostanou koncem ledna a během února přímo do domácností, do svých schránek oranžové pytle, které budou určené na třídění tetrapakových obalů,\"
řekla tisková mluvčí Městského úřadu v Děčíně, Romana Silvarová. Do pytlů musí lidé obaly dávat suché, čisté a bez zbytků potravin. Musí být sešlápnuté nebo rozříznuté.
V Děčíně je určeno 112 sběrných míst, kde budou lidé pytle odkládat. První sběr se uskuteční pátého dubna a bude se opakovat vždy první pondělí v měsíci.
\"Celá záležitost bude fungovat systémem v neděli odložím, v pondělí ráno se sveze. Svoz pytlů budou zajišťovat Severočeské sběrné suroviny, doplnila Silvarová. Až lidem pytle dojdou, mohou si dojít pro další na podatelnu do hlavní budovy Městského úřadu na Mírovém náměstí.

\"Věřím, že obyvatelé města berou ochranu životního prostředí vážně a že se k této nové aktivitě připojí. Kromě toho sběrem tetrapaku ušetří místo v popelnicích, a proto bychom se mohli vyhnout nežádoucímu nepořádku kolem sběrných nádob,\"
řekl místostarosta Ladislav Gregor.
Lidé v Děčíně nápad radnice chválí. Mnohé totiž zatím vůbec nenapadlo, že i papírové obaly od nápojů lze třídit.
\"Je to výborný nápad. Krabice mi totiž zabíraly místo v odpadkovém koši. Raději jsem je dávala vedle a pak je vyhodila najednou,\" řekla Eva Kovářová z Děčína.

Zdroj: Děčínský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí