zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dodržování kjótských limitů může dopadat na podnikatele

11.02.2004
Ovzduší
Dodržování kjótských limitů může dopadat na podnikatele

Most - Pokud by měla Česká republika dodržovat takzvané kjótské limity, které stanovují limity skleníkových plynů vypouštěných do ovzduší, bude to mít velmi negativní dopad na podnikatele. Informoval o tom mostecký poslanec Oldřich Vojíř.
\"I evropská komisařka odpovědná za energetiku a dopravní systémy tvrdí, že splnění těchto limitů se bude jen velmi těžko naplňovat,\" uvedl poslanec. Zároveň však doplnil, že tato dohoda v současné době nemá dostatečný počet signatářů, protože Spojené státy, Rusko i Austrálie postupně tuto dohodu odmítly a tím už není závazná.
Konkrétní souvislosti vidí poslanec v připravovaném zákoně o podpoře obnovitelných zdrojů energií, protože ten tlačí na dodržování kjótských dohod. \"Přitom se už nyní prokazuje, že mnohem větším producentem skleníkových plynů jsou automobily než energetika,\" doplnil poslanec. Jiné státy ale postupují jinou cestou než, plánuje jít Česká republika. Německo například zafixovalo ceny výkupu energií, Británie vydala obrovskou sumu na budování elektráren v moři, kdežto Česko podporuje jak výstavbu zdrojů, tak má zaveden povinný výkup. \"Proto prosazujeme vrátit návrh k přepracování,\" uzavřel Vojíř.

Zdroj: Deník Mostecka

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí