zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sběrný dvůr v Hranicích

03.03.2004
Odpady
Sběrný dvůr v Hranicích
HRANICE - Nový sběrný dvůr pro ukládání nebezpečného odpadu budou mít letos na jaře k dispozici obyvatelé Hranic. Prostory pro sběrný dvůr se začaly v areálu hranické městské společnosti Ekoltes ve Zborovské ulici upravovat již loni v listopadu. Jeho vybudování si i s náklady na pořízení speciálních kontejnerů vyžádá zhruba dvoumiliónovou investici.
\"V současné době je dokončena stavební část a připravujeme organizační a technické záležitosti. Pokud nenastanou komplikace, otevřeme sběrný dvůr už během dubna,\" uvedl ředitel Ekoltesu Milan Vinkler. Až dosud v Hranicích i v jejich místních částech sloužily pro shromažďování nebezpečného odpadu speciální kontejnery, které byly na jaře a na podzim umísťovány na určených místech. Jen loni bylo tímto způsobem shromážděno téměř 70 tun odpadů, které by jinak mohly poškodit přírodu.
Podle vedoucí odboru životního prostředí hranické radnice Ivany Zaoralové zůstane kontejnerový systém sběru nebezpečného odpadu pravděpodobně zachován jen v místních částech města.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí