zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soutěž Zelená škola vychová děti k ekologii

03.03.2004
Obecné
Soutěž Zelená škola vychová děti k ekologii
Ústí nad Labem - Jubilejní, již 10. ročník soutěže pro mateřské, základní, speciální i střední školy a učiliště Ústecka vyhlásilo Centrum ochránců přírody Tilia a Dům dětí a mládeže (DDM).

\"Titulu Zelená škola dosáhne školské zařízení, které se pravidelně účastní ekosoutěží, besed či akcí směřovaných k ochraně přírody a úsporně nakládá s energiemi i vodou. Musí také ekologii zařazovat do výuky, jeho vnitřní i vnější prostředí by mělo být oživeno rostlinami a výtvory dětí tak, aby působilo příjemně a živě,\" uvedl včera ředitel DDM Jan Eichler.
Při příležitosti 10. výročí akce připravilo centrum speciální ocenění pro školu s nejlepším ekologickým či přírodovědným projektem.
\"Další změnou pro následující ročníky bude i to, že \"přepadové\" návštěvy škol nebudou probíhat jen po 30. září, do kterého přihlášené školy zasílají vyplněné tabulky s dosaženými výsledky, ale už po 30. dubnu. Ten je posledním možným dnem, kdy se mohou zájemci hlásit,\" řekl Eichler.
Letos již je několik škol přihlášených.
\"Věříme, že se 10. Zelené školy zúčastní více středních škol, větší zájem z jejich strany narozdíl od ostatních postrádáme. A přitom šanci uspět má každý. Stačí více myslet na ekologii a pečovat o své okolí, o prostředí školy,\" tvrdí Jaroslav Černý z DDM. Vyhlášení vítěze, předání cen a udělení titulu Zelená škola se tradičně uskuteční na podzim.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí