zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ochranáři přírody obnoví další vodní plochy

04.03.2004
Voda
Ochranáři přírody obnoví další vodní plochy
Děčínsko - V letošních projektech, jejichž prostřednictvím děčínská správa Labských pískovců žádá o přidělení státních dotací na péči o krajinu, mají významné místo i záměry na pokračující úpravy stávajících či zatím ještě neobnovených vodních ploch.
\"Ty naše plány jsou skutečně odvislé od toho, kolik finančních prostředků nakonec budeme mít k dispozici, ale předpokládáme, že nejméně v pěti lokalitách by se nám chystané zásahy mohlo podařit uskutečnit,\" vysvětlil pracovník děčínské správy chráněné krajinné oblasti Vladislav Kopecký.
Konkrétně se jedná o vytipovaná místa v Janské, Všemilech, Kamenické Nové Vísce a potom v okolí Tisé a Petrovic. Plánované úpravy by se tam uskutečnily za předpokladu, že s nimi budou souhlasit vlastníci pozemků. V některých případech je zřejmé, že se vzájemné dohody podaří dosáhnout, respektive se na tom ochránci přírody s majiteli pozemků dohodli už dříve.
\"Například v oblasti Všemil se už v roce podařilo poblíž přírodní památky meandry Chřibské Kamenice vytvořit tři tůně, které se staly významnou lokalitou bohatého zastoupení několika druhů hmyzu, ale i obojživelníků. Letos bychom chtěli nedaleko zmíněných tůní vytvořit další a tím zároveň zajistit vhodné zázemí pro další živočišné druhy,\" poznamenal pracovník děčínské správy Labských pískovců.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí