zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Počítání bobrů na Hodonínsku bylo úspěšné

16.03.2004
Příroda
Počítání bobrů na Hodonínsku bylo úspěšné

Potěšil nás vysoký zájem lidí o tuto akci, říká Petr Havlík z Dětí Země

Velká spokojenost panovala mezi členy Dětí Země, kteří v sobotu 13. března 2004 s téměř dvacítkou dobrovolníků uspořádali počítání bobrů podél řeky Moravy na Hodonínsku. Podle počtu okousaných stromů se v této oblasti nachází kolem třiceti pěti bobrů, což je nárůst asi o polovinu oproti minulému roku. Akce se konala již třetím rokem a pro značný zájem milovníků a ochránců přírody bude pokračovat i v dalších letech. Bobr evropský patří u nás mezi kriticky ohrožené druhy živočichů, ale naštěstí se jejich počet stabilizoval nebo se zvyšuje.

„V sedmi skupinách jsme během soboty podél řeky a v jejím okolí nachodili asi padesát kilometrů, ale počasí nám přálo a lidé byli akcí nadšeni,“ hodnotí den Petr Havlík z Dětí Země, který už teď plánuje, že příští rok se zvětší plocha pro počítání. Plachého bobra sice nikdo na vlastní oči neviděl, ale to nikomu ani nevadilo.

Děti Země v Hodoníně se v rámci svého projektu Zachování lužní krajiny dolního Pomoraví zabývají především mapováním a záchranou lokalit se zvláště chráněnými rostlinami, které mohou být ohroženy holosečnou těžbou stromů, snahou o přeměnu nevyužívaných polí zpět na louky a obnovou malých tůní a mokřadů jako vhodného biotopu pro obojživelníky.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí