zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Seminář pro manažery obcí

13.04.2004
Obecné
Seminář pro manažery obcí
Vzdělávací centrum pro veřejnou správu, společnosti MEPCO a DET NORSKE VERITAS uspořádají 4. května v Masarykově koleji v Praze 6 seminář na téma Nástroje pro využívání zdrojů dostupných v souvislosti se vstupem ČR do EU v obcích. Je určen tajemníkům a vedoucím odborů městských úřadů, starostům, zástupcům krajů a dalším. Mediálním partnerem semináře je Moderní obec.

Viktor Šaroch, manažer projektu skleníkových plynů DNV ČR/SR, bude přednášet o možnostech obchodování s emisemi skleníkových plynů. S konkrétními zkušenostmi získanými při zavádění certifikace systému řízení na Městském úřadě ve Vsetíně se podělí jeho tajemník Milan Půček. Tématem vystoupení Martina Ruščáka, ředitele DNV ČR/SR, bude certifikace a ratingové hodnocení - příležitost pro identifikaci rizik včetně prezentace státní dotační politiky pro systémy řízení jakosti a životního prostředí. Jana Voldánová, projektová manažerka Vzdělávacího centra pro veřejnou správu, bude hovořit o dosavadních výsledcích uplatňování česko - kanadského projektu Benchmarking v přenesené a veřejné správě, konkrétně v obcích třetího typu.

Odpolední část programu bude věnována problematice strukturálních fondů. Zdeněk Hušek, ředitel společnosti MEPCO, přiblíží jednotlivé fáze řízení projektového cyklu. Aktuální stav Společného regionálního operačního programu včetně prezentace jeho plné verze a manuálu pro přihlašovatele uvede zástupce Ministerstva pro místní rozvoj.

Další informace na e-mailové adr.: zhusek@ quick.cz, medlinova@smocr.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí