zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zvířata umírala v bolestech

19.04.2004
Příroda
Zvířata umírala v bolestech

O bezohlednosti pašeráků drog, kteří se nezastaví doslova před ničím, svědčí případ ze Španělska.

FotoPolicie tam rozbila kolumbijský gang využívající k pašování drog do Evropy psy. Kokain jim zašívali do žaludků a po uzdravení zvířat s nimi cestovali do Španělska, odkud se dávky po vyoperování z břišní dutiny dostávaly do dalších zemí.

Vyšetřovatelé gang rozbili po několikaměsíčním sledování. Při něm vyšlo najevo, že pašeráci kupují ve velkém psy sloužící k převozu drog přes hranice.

FotoKokain byl uložen ve speciálních kapslích umístěných odborně do žaludku.

Kolumbijci následně tři měsíce čekali, až se rána zhojí a jizva obroste chlupy. Uzdravená zvířata poté cestovala s kurýry na místa určení. Podle policie byli psi takto zneužiti většinou pouze jednou, maximálně dvakrát - další akci jednoduše nepřežili. Umírali v pekelných bolestech.

\"Šesti zlatým retrívrům a labradorům do jejich břicha 49 latexových kapslí s narkotiky. Celkově to dělalo 4,5 kg čistého kokainu. Na trhu má takové množstvé drogy hodnotu skoro 10 miliónů korun. Zachráněná zvířata byla umístěna v útulcích,\" uvedl jeden ze zasahujících policistů.

Vyšetřovatelé při razii zatkli v Madridu a Malaze 14 lidí. Šlo o devět Kolumbijců, dva Španěly, dva Venezuelany a jednoho zvěrolékaře. Zatčeným je 26 až 55 let.

Zdroj: Blesk

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí