zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na Porovnání vzorkování odpadů

27.04.2004
Odpady
Pozvánka na Porovnání vzorkování odpadů
CSlab spol. s r.o. pořádá ve spolupráci  s fy DEKONTA, a.s.  a VŠCHT v  Praze dne 5. května 2004 porovnání vzorkování odpadů PT/S/O/1/04 osob k tomuto účelu způsobilých.

Akce se bude konat na lokalitě biodegradační plochy fy DEKONTA, a.s.  ve Slaném.

Cílem tohoto porovnání vzorkování odpadů je ověřit jakost vzorkování prováděného větším počtem vzorkařů s ohledem na rozptyl způsobený skládáním směsného vzorku, úpravou vzorku a provedením laboratorní analýzy.

Průběh akce bude následující:

každý vzorkař si vypracuje vlastní plán vzorkování podle kterého odebere směsný vzorek z biodegradační plochy o rozměrech cca 35 x 25 m za účelem stanovení průměrné koncentrace odpadu na této ploše. S ohledem na zjednodušení odběrů vzorků se budou vzorky odebírat pouze do hloubky 1 m.

Sledovaný analyt bude pouze jeden a to NEL.

Po ukončení odběru dostane každý vzorkař ke svému vzorku ještě další dva vzorky. První bude vzorek odebraný organizátory, který bude upraven na místě kvartací a druhý bude jiný vzorek odebraný též organizátory, který bude předem zhomogenizován v laboratoři.

Každý účastník odevzdá vzorky do své laboratoře. Ta provede každou analýzu 2x a výsledky společně s plánem vzorkování a protokolem o odběru pošle poštou na adresu fy CSlab spol. s r.o. Bavorská 856, 155 00 Praha 5 – Stodůlky.

Vzhledem k tomu, že na místě odběru vzorků se může pohybovat najednou pouze omezený počet vzorkařů , vypracuje pořadatel na základě počtu účastníků časový plán. Další informace obdrží účastníci e-mailem.

V případě zájmu o účast vyplňte, prosím, přiloženou přihlášku a zašlete ji e-mailem na adresu target=_blank>bernath@cslab.cz.

S pozdravem 
Pavel Bernáth

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí