zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vláda jedná o jezech na Labi, Ambrozek má novou variantu

20.05.2004
Voda
Vláda jedná o jezech na Labi, Ambrozek má novou variantu
Vláda ve středu znovu posuzuje výstavbu jezů na Labi. Ministr životního prostředí Libor Ambrozek přitom položil na stůl zcela nové řešení splavnosti této řeky.
19.5. 11:34

PRAHA - Plánované jezy by měly stát v Malém Březně a Prostředním Žlebu na Labi. Proti tomuto záměru se postavili ekologové, kteří se obávají nevratných změn na řece a poškození břehových ekosystémů.

Výstavba jezů by vyšla na šest miliard korun. Amrozek navrhuje místo jezů postavit plavební kanály umístěné mimo vlastní tok. Překonávaly by obtížně splavné úseky a především použitím plavebních komor řešily hlavní problém vyplývající ze spádových poměrů řeky. Zároveň by jejich umístění mělo omezit vliv na přírodu. Celkové investiční náklady na tuto variantu jsou odhadovány na 2,8 miliardy korun, řekla ČTK mluvčí ministerstva Karolína Šůlová.

\"\"

:. Pro celou mapu klikni na obrázek.

Protest před Strakovou akademií

S výzvou dvou desítek akademiků, aby vláda investici do jezů neschválila, přišel před Strakovu akademii, kde kabinet zasedá, lídr evropské kandidátky Strany zelených Jakub Patočka se třemi spolupracovníky. Petici předával ministrům v kostýmu žáby.

Ambrozek Patočkovo počínání označil za předvolební kampaň. \"Myslíš, že ti to zvedne preference?\" komentoval happening.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí