zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministři životního prostředí se scházejí poprvé od vstupu do EU

20.05.2004
Obecné
Ministři životního prostředí se scházejí poprvé od vstupu do EU

Ministr Libor Ambrozek dnes odjel do maďarského Siofoku na dvoudenní jednání ministrů životního prostředí zemí Visegrádské skupiny. Letošní, od vzniku V4 již jedenácté setkání je prvním po vstupu České republiky, Maďarska, Polska, a Slovenska do Evropské unie. Právě vstup do EU významně ovlivní i témata, o nichž budou ministři v Siofoku jednat.

Hlavním obsahem jednání ministrů budou priority zemí V4 v rámci politiky životního prostředí v Evropské unii a možnosti koordinovaného postupu těchto čtyř středoevropských členů EU.

Ministři budou hovořit o financování projektů v oblasti životního prostředí z prostředků fondů Evropské unie i v souvislosti s připravovanou finanční perspektivou EU na léta  2007 až 2013. Budou také konzultovat připravovanou legislativu Evropských společenství v oblasti životního prostředí. Ministři si vymění zkušenosti s ekonomickými nástroji v oblasti odpadového hospodářství, s financováním soustavy chráněných území NATURA 2000 a projednají společný příspěvek k činnosti Rámcové úmluvy o ochraně a udržitelném rozvoji Karpat, jejíž ratifikace se očekává ve všech zemích Visegrádské skupiny do konce roku 2004.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí