zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti z odpadků posbírají horu

17.06.2004
Odpady
Děti z odpadků posbírají horu
Letošní šestý ročník celoevropské akce uzavřou ochranáři v našich nejvyšších horách sběrem odpadků z turistických tras.

Vrchlabí - Pracovníci Správy Krkonošského národního parku připravili k Evropskému dni parků řadu výchovných a ekologických projektů. Jedním z nich je sběr odpadků z chráněného území.
Přes 250 dětí ze základních a středních škol se včera ráno rozešlo do nejrůznějších lokalit Krkonoš. Na frekventovaných turistických cestách děti pod vedením strážce národního parku sbíraly všechno, co zůstalo po návštěvnících hor. Během cesty dostali žáci výklad o přírodě v horách a na závěr si opekli buřty. \"Úlovek\", který odkryl tající sníh, ochranáři vystaví na vrchlabském náměstí před zámkem.
\"Tento závěr sběru odpadků jsme letos zvolili prvně. Chceme, aby široká veřejnost na vlastní oči viděla, co po sobě návštěvníci hor zanechají,\" vysvětlil mluvčí Správy parku Radek Drahný.
Vedle tradičního čištění cest ochranáři během května a června uspořádali další osvětové akce. Projekt začal vítáním ptačího zpěvu. Účastníci se seznámili nejen s druhy našeho zpěvného ptactva, ale sledovali i odchyt a kroužkování. V Krkonošském středisku ekologické výchovy na Rýchorské boudě hráli mladí ochránci přírody simulované ekologické hry. Při nich si v praxi vyzkoušeli složitost správného rozhodování o osudech přírody.
Členové Klubu instruktorů a Ekoklubu Rýchorák se společně se svými partnery z Polska navíc zúčastnili Česko-polské exkurze po přeshraniční stezce Dědictví doby ledové. Ve dnech otevřených dveří zájemci bezplatně navštívili všechna muzea Správy parku.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí