zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sluneční energie by měla zajistit přitápění

23.06.2004
Obecné
Sluneční energie by měla zajistit přitápění
Strakonice - Státní fond životního prostředí ČR v Praze vyhlásil v letošním roce pro obyvatelstvo dva specializované programy na projekty, zabezpečující náhradu fosilních neboli tradičních uhelných paliv a přímotopů v rámci Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie.
\"Předpokládá se, že tyto programy budou využívány především v lokalitách, ve kterých není zajištěna dostupnost síťově vázaných energií, například plynu,\" uvedl včera vedoucí oddělení ochrany ovzduší MěÚ Stanislav Mrkvička.
Obnovitelnými zdroji získávání energie se rozumí solární systémy, spalování biomasy jako například dřeva, dřevních štěpků a podobně. Lidé se nejčastěji informují na kotle na biomasu. \"Protože převážná většina z nich žije v lokalitách, kde se neplánuje plynofikace a nebo je pro ně výhodnější vytápět dřívím z vlastních zdrojů. Stát však může přispět jen na instalaci kotle, nikoli na další rozvody po budově,\" uvedl.
Pracoviště ochrany ovzduší zaznamenává rovněž dotazy na možnosti přitápění solárním systémem nebo tepelnými čerpadly. \"Toto řešení je vhodné zejména u nových rodinných domků, kdy pláště domů mají dostečné tepelně izolační vlastnosti,\" dodal.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí