zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skály nad Přípeří musí počkat na dotaci

12.11.2004
Geologie
Skály nad Přípeří musí počkat na dotaci
Přestože skalní bloky nad Přípeří hrozí zřícením, město je zabezpečovat zatím nebude. Čeká totiž na dotaci z ministerstva. Lidé v domech pod skalami žijí se strachem.
"Doposud jsme neobdrželi prostředky z dotačního titulu ministerstva životního prostředí, celá záležitost je stále v jednání," uvedla mluvčí děčínského městského úřadu Romana Silvarová.
Přitom lano, které drželo skalní bloky, je již zrezivělé a pádu skal není schopné zabránit. "Skalní bloky se skutečně nacházejí v havarijním stavu, spodní strana skály je značně rozvolněná," konstatoval v odpovědi města na upozornění lidí z Přípeře vedoucí odboru životního prostředí Jiří Hykš.
Lidé ve čtyřech domech pod skalním blokem žijí v obavách. "Nikdo neví, kdy se skála utrhne, může dopadnout na rodinný dům, ve kterém jsou neustále čtyři lidé," řekl Jaroslav Vondrášek, jehož dům pád skalních bloků ohrožuje.
Podle zákona vlastníci nemovitostí jsou povinni provést na svůj náklad nezbytně nutná opatření. Ty musí zabezpečit, aby například majetek či životy lidí nebyly ohroženy padáním kamenů, stromů a dalších věcí.
Město jako jednu z variant nabídlo, že si postižení lidé opraví skálu na vlastní náklady. "Já přece nebudu opravovat skálu na cizím pozemku a nemám na to ani peníze," zlobil se Vondrášek.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí