zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Po třech letech přichází veletrh IFAT

13.01.2005
Obecné
Odpady
Po třech letech přichází veletrh IFAT
Jeden z největších světových veletrhů ochrany životního prostředí a nakládání s odpady se bude konat 25. - 29. dubna v Mnichově (SRN).

Veletrh IFAT má tříletou periodicitu, a možná i proto je každý jeho ročník událostí. V nastávajícím 14. ročníku přinášejí organizátoři rozšíření koncepce. Vedle tradičních oblastí, kterými jsou voda, odpadní voda, odpady a jejich recyklace, se v roce 2005 chtějí více zaměřit na segmenty snižování hlučnosti, protihlukovou ochranu a ochranu čistoty ovzduší.

Rozšířena bude také oblast zásobování vodou a odstraňování odpadů vzhledem k jejich stále větší internacionalizaci i k aktuálním trendům v oboru, které směřují k soukromým poskytovatelům služeb. Větší pozornost by měla být věnována rozvoji infrastruktury města a komunálním problémům.

Chystá se také rozsáhlý doprovodný program zaměřený na mezinárodní spolupráci a navazování pracovních kontaktů. Právě návštěvníci ze zahraničí jsou v tomto ročníku IFATu ve středu zájmu organizátorů.

Veletrh v roce 2002 navštívilo téměř sto tisíc lidí, přičemž ve srovnání s předchozím ročníkem v roce 1999 stoupl počet zahraničních účastníků o 70 %. Další nárůst se očekává v nastávajícím ročníku, a pořadatelé s ním počítají.

České zastoupení

K účasti na veletrhu je v současnosti přihlášeno 13 českých firem ve společné expozici a 23 firem v samostatných expozicích. Dominují mezi nimi výrobci malých čistíren odpadních vod, kteří patří k absolutní evropské špičce. Hojně zastoupeny jsou však také firmy z oblasti odpadového hospodářství, zejména výrobci kontejnerů na sběr, lisů a drtičů nebo dopravních systémů.

Celkem zaberou čeští vystavovatelé zhruba 1200 m2 a jejich podíl z celkového počtu vystavovatelů již není zanedbatelný (v roce 2002 bylo v Mnichově něco málo přes 200 vystavovatelů).

Podle organizátorů veletrhu se očekávají novinky v oblasti "hardware", tj. nových vozů nebo jejich vybavení, a ve spalovacích technologiích.

Odpadové hospodářství po letech prudkého rozvoje zažívá nyní v oblasti rozvoje technologií období klidného vyčkávání. Změnu mohou přinést jen inovace a nápady. IFAT 2005 by měl být jejích přehlídkou.
Zdroj: Odpady

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí