zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prachatice investují do čistírny odpadních vod

23.02.2005
Voda
Prachatice investují do čistírny odpadních vod
Od ledna do konce listopadu by měla trvat jedna z největších investičních akcí Města Prachatice letošního roku, kterou je bezesporu obnova a doplnění čistírny odpadních vod (ČOV). Ta byla při povodních v srpnu 2002 částečně poškozena a provedli se jen nutné opravy.Prachatice -

„Po dokončení této významné investice, kdy je nutné provést zásadní obnovu poškozeného prvního stupně biologického čištění, bude čistírna odpadních vod dosahovat vyšší účinnosti podle požadavků nové legislativy, především hodnot dusíku,“ uvedl starosta města Jan Bauer.

Celá akce, která představuje především vybudování vlastních aktivačních nádrží, čerpací stanice, kogenerační jednotky, propojovacího potrubí, dmychárny, demolici stávajícího biofiltru, komunikací a zpevněných ploch, bude probíhat za plného provozu a ČOV bude dosahovat stávajícího stupně čištění odpadních vod.

„Z obecní kasy musíme na pokrytí nákladů vydat zhruba 16,8 mil. Kč z celkové ceny, která se vyšplhala na závratných více než 40,2 mil. Kč. Zbytek tvoří dotace od Ministerstva zemědělství,“ vyčíslil starosta města Jan Bauer. Výběrové řízení, které proběhlo již v loňském roce, vyhrála firma Hochtief VSB a.s., která předložila nejvýhodnější nabídku.

Termín dokončení stavebních prací a montáže technologie včetně zprovoznění je stanoven na 30.11.2005, poté bude přesně na jeden rok spuštěn zkušební provoz. „Investice do čistírny odpadních vod a obecně do inženýrských sítí je velice nutný, ale nikdy nekončící proces. Ty desítky miliónů korun, které jsou ve finále schovány v zemi, nejsou vidět a proto to nikdo také neocení. Čistírna odpadních vod je nezbytná podmínka pro rozvoj města a šetrné zacházení s přírodou. Je to vklad do budoucnost,“ uzavřel starosta Jan Bauer.

Zdroj: BudNews

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí