zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Opatření, která by měla uvést plán do života

17.03.2005
Odpady
Opatření, která by měla uvést plán do života
Bezprostředně po schválení POH byly zpracovávány Realizační programy s cílem vyjasnit, co je vlastně pro realizaci nastavených cílů třeba udělat. Nyní vydané ustanovení vlády (č. 18/2005 o Opatřeních k provedení nařízení vlády č. 197/2003 Sb., o Plánu odpadového hospodářství České republiky, a o spoluúčasti jednotlivých ministerstev na jejich plnění) tedy vlastně ukládá ministrovi životního prostředí i jeho kolegům úkoly, které pomohou implementovat POH do praxe.

Zajímavostí tohoto materiálu je, že vzniklo jako materiál Ministerstva životního prostředí (MŽP). Jelikož nejvíce úkolů dostalo rovněž MŽP, je to v podstatě soupis úkolů, které ministerstvo klade samo sobě. Ostatní resorty se na řešení úkolů podílejí jen okrajově a zřejmě jde o rozsah úkolů, které jsou jednotlivé resorty ochotny akceptovat.

Druhou zajímavostí jsou termíny. Úkoly jsem termínované prakticky všechny a nebude to žádný poklidný život: vesměs má být úkol splněn do konce tohoto roku, někdy již v létě. V každém případě očekává vláda informaci o plnění úkolů uvedených v opatření do 31. prosince 2006.

Finance potřebné pro rozpracování stanovených úkolů by měly pocházet z rozpočtu MŽP (ve výši 2,5 mil. Kč ročně), za případné spoluúčasti ostatních resortů v rámci jejich rozpočtů. Financování dalších opatření bude dále podporováno v rámci stávajících programů Státního fondu životního prostředí ČR.

Plné znění ustanovení č. 18/2005 naleznete na www.env.cz
Zdroj: Odpady

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí