zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Černá skládka je domovem bezdomovců

26.04.2005
Odpady
Černá skládka je domovem bezdomovců

Liberec - Lidé bez domova, sprejeři, hrající si děti, zvědavci hledající cennosti, ale i náhodně procházející spoluobčané - ty všechny potkáte na obrovské černé skládce v Doubské ulici v Liberci, přímo pod multifunkční halou. Lehce se mohou stát potenciálními oběťmi řady zákeřných nemocí, které tu na ně číhají na každém kroku. Jsou zde tuny odpadu z domácností i staveb, hejna potkanů a tlupa bezdomovců, kteří si pod viaduktem z vyhozeného nábytku zřídili provizorní bydlení. Páchnoucí hnijící zbytky z domácností jsou zdrojem mnoha nebezpečných chorob, překvapivě je na skládce poměrně rušno.

"Pokusíme se zjistit vlastníka pozemku, na kterém se skládka nachází. Je-li to právnická osoba, bude povinna pozemek uklidit. Nestane-li se tak, hrozí jí pokuta do 100 000 Kč. Fyzické osobě sice nemůžeme udělit opatření pozemek vyklidit, zato ale může i opakovaně několikrát za sebou od nás obdržet pokutu 10 000 Kč," uvedla vedoucí oddělení odpadů a ovzduší městského magistrátu Ivana Řimnáčová.

Severočeši ročně vyprodukují tisíce tun odpadu, a protože mnoho z nich neví, kam který druh odvézt, končí velká část právě na černých skládkách, jako je v Doubské ulici. Magistrát města Liberce se zavázal, že se skládkou bude nadále intenzivně zabývat a pokusí se v brzké době sjednat nápravu. O situaci na skládce i o její likvidaci budeme čtenáře informovat.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí