zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekocentrum bude otevírat

28.04.2005
Příroda
Ekocentrum bude otevírat
Jablonecko - Se začátkem turistické sezony se opět otevírá pro veřejnost Muzeum Jizerských hor Českého svazu ochránců přírody na Jizerce. První návštěvníky přivítá v neděli 1. května, kdy zahajuje provoz vernisáží fotografií Miloše Kirschnera.

"Slavnostní zahájení výstavy, která bude k vidění v muzeu po celý rok 2005, jsme naplánovali na 10.30 hodin," zve návštěvníky dobrovolnice Eva Novotná ze svazu Jizerka. Snímky známého jabloneckého fotografa Miloše Kirschnera přitom nebyly vybrány náhodně. Jejich společnou tématikou jsou totiž Jizerské hory a jejich příroda, což koresponduje i se zaměřením samotného muzea.
Muzeum Jizerských hor neboli Ekocentrum svazu Jizerka bude nyní otevřeno od května až do října, a to každou sobotu a neděli od 9.00 do 16.00 hodin.
"Stávající podoba muzea vznikla v roce 2003, kdy bylo přikročeno k jeho rozsáhlé obměně a rozšíření expozic," informovala Eva Novotná. Návštěvník se může seznámit s historií Jizerských hor, s pomníčky a legendami s nimi spjatými, léčivými prameny či přírodou hor nebo zajímavostmi v okolí. Expozice představuje také dějiny i současnost sklářské výroby a předměty, které jsou spjaty s životem místních obyvatel.
Muzeum současně slouží jako informační středisko. Místní dobrovolníci nabízí třeba informační servis v oblasti problematiky životního prostředí a ochrany krajiny CHKO Jizerské hory nebo organizují besedy a přednášky s ekologickou tématikou pro široký okruh zájemců.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí