zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Záslužné besedy SAKO Brno a.s.: Za Brno čistější.

16.05.2005
Obecné
Odpady
Příroda
Záslužné besedy SAKO Brno a.s.: Za Brno čistější.

4. května 2005

Projekt "Za Brno čistější"

Maskot Sméťa

Naší snahou je, aby si ekologický přístup k odpadům osvojilo co nejvíce lidí a k tomu je třeba kvalitní a stálá osvěta. V souladu s programovým prohlášením Rady města Brna zahájila společnosti SAKO Brno, a.s. další výchovnou kampaň, tentokrát zaměřenou na výchovu školní mládeže.

Program s názvem "Za Brno čistější" se věnuje osvětě v oblasti separace a recyklace odpadů. Cílem projektu je seznámit mládež s problematikou odpadového hospodářství ve městě Brně. Maskotem projektu je "Sméťa".

Součástí scénáře jsou besedy na ZŠ vedené odborným lektorem, exkurze do Spalovny i žákovský projekt na vyhlášená témata. Pro nejmenší SAKO Brno připravilo zábavné dopoledne na ZŠ spojené s prohlídkou popelářského auta a malou přednáškou, pro starší je připraven odborný kvíz a počítačová hra. Projekt je doplněn vhodnými tiskovinami a bude vyhodnocen v měsíci červenci, kdy budou vyhlášeny nejlepší práce žákovského projektu. Akce proběhla na brněnských základních školách ZŠ Labská, ZŠ Křídlovická, ZŠ Antonínská, ZŠ Vejrostova a ZŠ Horníkova.

Předpokládáme, že na podzim bude projekt pokračovat na dalších brněnských školách.

ZDROJ: www.sako.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí