zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Volyni bude přírodovědné lyceum

13.06.2005
Příroda
Ve Volyni bude přírodovědné lyceum
Ve Volyni na Strakonicku vznikne v září příštího roku přírodovědné lyceum. Čtyřletý obor s maturitou otevře Střední odborná škola a Střední odborné učiliště. Ke studiu přijme 30 žáků, řekla ředitelka školy Božena Jankovcová.Volyně -

Studijní program se zaměří na ekologii, ochranu přírody a životního prostředí a přírodní vědy. Studenti nebudou muset platit školné. Vznik oboru musí ještě schválit krajští radní. „Absolventi se uplatní především v institucích zaměřených na kontrolu, ve státní správě a podobně," uvedla Jankovcová. Podotkla, že škola o vytvoření lycea uvažovala zhruba dva roky.

Otevřením oboru chce především nabídnout kvalifikované středoškoláky. Volyně navíc leží blízko Národního parku Šumava, kde by mohli studenti vykonávat praxi. Plusem pro ně je i výuka cizích jazyků, jichž škola vyučuje sedm. Vznik lycea musí ještě posvětit krajští radní a do konce listopadu odeslat žádost o jeho zavedení na ministerstvo školství. „Zatím o tom rada kraje nejednala, předpokládám že se tak stane někdy na přelomu září a října," řekl vedoucí odboru školství krajského úřadu Pavel Zeman. Volyňská střední škola nabízí pět maturitních oborů a dva tříleté učební obory. Loni oslavila 140 let od založení. Působí při ní i jazyková škola, kde mohou zájemci složit i státní jazykovou zkoušku.

Zdroj BudNews

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí