zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Šance v provincii Cordóba? Plánují se stavby silnic, rozvodů vody i čističek

01.07.2005
Voda
Odpady
Šance v provincii Cordóba? Plánují se stavby silnic, rozvodů vody i čističek
Cordóba působí sice poklidně a maloměstsky, je to ale se 600 tisíci obyvateli druhé nejvýznamnější místo v Argentině. Navíc je to centrum provincie, která na tři příští roky plánuje rozsáhlé stavby silnic, budování kanalizace, rozvodů pitné vody a čističky. Investovat se bude do zlepšování životního prostředí a do plynofikace.
"Vyčleněný objem finančních prostředků na projekty do roku 2007 je 650 miliónů dolarů," říká Oscar A. Santarelli, ministr veřejných prací a služeb cordóbské provinční vlády. "Na stavbu spojnic bychom potřebovali silniční stroje, třeba i použité za nižší ceny. Neobejdeme se bez moderních čističek odpadních vod. Provincie Cordóba má 420 obcí, většina z nich potřebuje právě čističky, a to i na pitnou vodu," uvádí Oscar A. Santarelli.
"Velmi důležité je pro nás zajištění spalování odpadů, a to vzhledem k rostoucímu významu turismu v oblasti," podotýká ministr.
Výhodou v provincii je, pokud firmy přijdou jako první s vlastní iniciativou. Pokud vláda ohodnotí projekt jako vhodný, nemusí se licitovat o ceně. "Když firma předloží nabídku jako první, má výhodu v tom, že druhý zájemce musí přijít s minimálně o sedm procent nižší cenovou nabídkou. Doba licitace se pak zkracuje," dodává Oscar A. Santarelli.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí