zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Voda ve většině pražských přírodních koupališť je dobrá

11.07.2005
Voda
Voda ve většině pražských přírodních koupališť je dobrá
PRAHA - Pražská koupaliště ve volné přírodě zatím marně čekají na návštěvníky. Většina z nich má dobrou vodu, počasí ale koupání nepřeje. Koupaliště Lhotka v Praze 4 má z pohledu hygieniků vodu zcela nezávadnou a nejlepší ze všech pražských přírodních koupališť. Přesto je areál Lhotky poslední dny zcela prázdný. "Není tu ani noha," potvrdil jeho provozovatel Miloslav Povýšil.

Bez obav se mohou lidé vykoupat i v rybníku Motol a na koupališti Džbán, kde je kvalita vody jen mírně zhoršená, ale pro koupání vhodná.

Hygienická stanice hlavního města zatím nezveřejnila aktuální údaje o měření na koupalištích Šeberák v Praze 4 a v Hostivaři v Praze 15. Před dvěma týdny hygienici označili kvalitu vody v Šeberáku za zhoršenou a nevhodnou ke koupání pro vnímavé jedince. Zda se situace v posledních chladnějších dnech zlepšila, není známo.

Nejméně příznivé byly letošní výsledky rozboru vody v koupališti Hostivař. Už před třemi týdny byla podle hygieniků nevhodná ke koupání. Novější údaje dnes nebyly k dispozici.

http://www.ceskenoviny.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí