zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obce: Bez krajských měst do spalovny nepůjdeme

13.07.2005
Odpady
Obce: Bez krajských měst do spalovny nepůjdeme

Opatovice nad Labem - O stavbě spalovny v katastru obce na Pardubicku se mluví i o prázdninách. Projekt je v časovém presu. Pokud chce totiž kraj na tuto akci za dvě miliardy korun získat dotaci z EU, musí nejpozději na podzim podat žádost.

Ke spalovně, která má vyrůst v areálu Elektráren Opatovice, se staví zády zastupitelé měst Pardubice i Hradec Králové. Zatím odmítli vložit peníze do a. s. EVO - do společnosti, která by spalovnu ovládala, a kde mají obce vlastnit sedmdesát procent. Na konečné slovo krajských měst vyčkávají i menší města a obce.

"Sami do projektu nepůjdeme," říká starosta Holic Ladislav Effenberk. Předpokládá, že město se k problému vyjádří na podzim. Dřívější termín neočekává ani starosta Opatovic Pavel Kohout. Prozatím s krajem vyjednává o finanční kompenzaci pro obec, na jejímž katastru se má likvidovat sto tisíc tun odpadu ročně. Přímo v obci se podle starosty bouřlivé protesty proti stavbě nekonají. Ale i tam kolují petice, které podepsaly celkem čtyři tisíce lidí včetně některých obyvatel Opatovic.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí