zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Spalovnu v Chropyni zachvátily až čtyřmetrové plameny

19.07.2005
Odpady
Spalovnu v Chropyni zachvátily až čtyřmetrové plameny
Až čtyřmetrové plameny zachvátily v noci na sobotu spalovnu odpadu podniku Aliachem v Chropyni na Kroměřížsku. S ohněm v zakouřeném a nebezpečném prostředí bojovali profesionální i dobrovolní hasiči z Chropyně, Kroměříže a Kojetína na Přerovsku od desáté hodiny večer, na místě pak hlídali až do sobotního rána.

KROMĚŘÍŽ -
Hasiči museli pracovat v dýchacích přístrojích a s použitím vysokozdvižné plošiny, protože požár zachvátil horní patra budovy.

"Plameny bylo nutné hasit jak z vysokozdvižné plošiny, tak i na několika místech uvnitř hořícího objektu. Naštěstí zde fungovala síť hydrantů a rozvody hasebních stanic ve vyšších patrech budovy," informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

"Nejvážnější ohniska se podařila zlikvidovat asi po hodině intenzivního hašení. Dál probíhalo důkladné ochlazování technologického vybavení. Vlivem vysokých teplot se ale požár znovu rozhořel v násypníku pece, ale i tady se plameny podařilo rychle zvládnout.

Hasiči pak ještě museli ochlazovat sudy a nádoby s vysoce hořlavým materiálem, kyselinami a nebezpečnými chemickými látkami. Zásahem se podařilo zabránit rozsáhlé chemické havárii z uskladněného materiálu," doplnil Mitáček.

Za příčinu požáru, při kterém nebyl nikdo zraněn, označili vyšetřovatelé prošlehnutí plamene při spalování odpadu. Škody se podle majitele spalovny vyšplhaly až na dva milióny korun.

Jiří Růžička
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí