zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V gymnáziu ohřívá vodu slunce

02.09.2005
Obecné
V gymnáziu ohřívá vodu slunce

Ministr životního prostředí Libor Ambrozek vcera spolu s kardinálem Miloslavem Vlkem slavnostně zahájil provoz solárního fototermického systému na střeše Arcibiskupského gymnázia v pražské Korunní ulici. Vybudování tohoto demonstračního zařízení podpořil 4,8 miliony korun Státní fond životního prostředí. Jedná  největší instalací tohoto typu obnovitelné energie v Praze.

 

„Instalace ve školách jsou důležité proto, aby si děti už odmalička přijímaly obnovitelné zdroje energie jako samozřejmost – právě proto je Státní fond životního prostředí podporuje. Rozvoj tohoto typu energetiky bezpochyby nastartuje nový zákon na podporu energie z obnovitelných zdrojů, který dává investorům garanci stabilního podnikatelského prostředí. Dnes je tomu měsíc, co vstoupil v platnost,“ konstatuje ministr životního prostředí Libor Ambrozek.

 

Solární systém slouží k ohřevu vody pro školu a sousední internát.  Je tvořen 60ti kolektory, umístěnými na střeše a za vhodných podmínek ohřeje až 6000 litrů teplé užitkové vody.

 

 

Další informace:

www.sfzp.cz

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí