zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Reklamní letáky rozváté po ulicích - brněnský problém

24.10.2005
Obecné
Odpady
Reklamní letáky rozváté po ulicích - brněnský problém

Při procházce v některých ulicích Brna to často vypadá jako ve chlívku. Po vozovce i v přilehlých keřích a trávnících se válejí kromě obvyklých PET lahví též hromady reklamních letáků, jež vítr odvívá od dveří, kde je ukládají "roznašeči". Situace se lidem nelíbí  a stěžují si  i primátorovi města. Zde je jeho odpověď:

Autor: Jan Neckář
Datum zveřejnění: 19.09.2005
Téma: 230. Čistota v ulicích
Dotaz:
Dobrý den pane primátore,
chtěl bych se Vás touto cestou zeptat, zda by bylo možné něco dělat s čistotou v ulicích. Centrum jako takové je uklizeno poměrně na vysoké úrovni, nepořádek zde bývá ve většině pouze za lidmi rozdávající reklamní letáčky. Neuvažuje Město Brno o zákazu rozdávání jakýchkoliv letáčků na ulici? Podobně to je zakázáno v Praze, pokud jsem správně informován, a pravdou je, že tento nepořádek zde nevidíte. Předem Vám děkuji za odpověď.
S pozdravem a přáním pěkného dne Jan Neckář
Odpověď primátora: 27.09.2005
Vážený pane,
za čistotu ulic v Brně nesou plnou zodpovědnost jednotlivé městské části. Máte-li informace o tom, že je v určitém místě enormní nepořádek, prosím, kontaktujte urychleně příslušný úřad.
Souhlasím s Vámi, že se často v ulicích povalují reklamní letáky, které vítr rozfouká. Nevím, zda je však řešením jejich zákaz a nejsem si jist, zda Praha šla touto cestou. Váš podnět nechám prověřit a zvážíme, zda by takové opatření mohlo přinést efekt. Boj o čistotu v ulicích je nikdy nekončící příběh a nebude mít dobrý konec, dokud ho nevezmeme za svůj všichni.

 

Doufejme, že se snad někdo na radnici konečně problému zodpovědně chopí a brněnské ulice a keře konečně budou čisté.

ZDROJ: www.brno.cz,Enviweb

Zpět na přehled zpět  

   

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí